V Argentině se zpozdil vlak, lidé zapálili vagóny ve stanicích

Když u nás v ČR dojde ke zpoždění vlaku, tak lidé nadávají, někdy si postěžují, ale to je asi tak vše. Pokud ale dojde ke zpoždění vlaku v Argentině, tak to dopadá mnohem hůře. Včera cestující v Argentině rozzuřilo zpoždění vlaku do Buenos Aires natolik, že ve třech stanicích zapálili vagóny vlaků a ničili také budky na prodej lístků.

 

Zpoždění vlaků mělo na svědomí vykolejení jedné soupravy na frekventované dráze, která spojuje obchodní oblast Buenos Aires s východním předměstím. To způsobilo na mnohých nádražích naprostý chaos, jelikož se tisíce lidí neměly jak dostat do práce. Rozlícení lidé se rozhodli ihned pomstít a ve třech stanicích si vzali za cíl vagóny vlaků, které zpálili.

 

Na místa vzniklých požárů dorazili okamžitě hasiči, ale zuřící dav se podle jednoho z nich vrhl i na ně.

 

“Když jsme tam s týmem dorazili, tak už první vagón hořel. Jakmile jsme se připravili na samotný proces hašení, tak na nás lidé začali házet kameny,“ popsal situaci hasič Juan Carlos Samproski.

 

Tamní média poté uváděla, že se bouřící lidé vloupali do budek na prodej lístků, kde ukradli peníze a následně je zničili. Vlaková doprava musela být nakonec přerušena na celý včerejší den.

 

Klíčová slova: Argentina

 

Publikováno: 03.05.2011
Aktualizováno: 03.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Argentině se zpozdil vlak, lidé zapálili vagóny ve stanicích

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist