V Ázerbájdžánu má být postavena nejvyšší budova světa

Dubajský mrakodrap Burdž Chalífa asi brzy přijde o titul nejvyšší budovy světa, z tohoto pomyslného trůnu ho má sesadit budova byznys centra nově chystaného komplexu v Ázerbájdžánu. Tím ale boj o nejvyšší budovu na světě nekončí, jelikož v saúdskoarabské metropoli Džidda již probíhá stavba mrakodrapu Kingdom Tower, který má být podle developera vysoký minimálně jeden kilometr, ale jeho přesnou výšku firma tají.

 

Nejvyšší stavba světa Burdž Chalífa

Nejvyšší stavba světa Burdž Chalífa

Ázerbájdžánský developer Avesta začne koncem příštího roku s výstavbou projektu Khazar Islands, jehož součástí má být nejvyšší budova na světě, výšku Burdž Chalífy (828 metrů) v Dubaji má překonat o 27 procent, tedy o 222 metrů. Budova byznys centra by se tak měla tyčit do výšky 1050 metrů, což také včera potvrdil marketingový ředitel firmy Avesta Kana Guluzade.

 

Projekt Khaza Islands vznikne na 41 uměle vytvořených ostrůvcích v Kaspickém moři, asi 21 kilometrů jižně od ázerbájdžánské metropole Baku. V komplexu se budou nacházet moderní bytové domy, hotely, sídla společností a již zmíněné byznys centrum.

 

Bytové domy budou mít od 18 do 25 pater a některé z nich budou postaveny na menším ostrově, který bude s hlavním ostrovem spojen. Dva z celkových jednačtyřiceti ostrůvků budou zastavěny luxusními vilami a soukromými rezidencemi, které budou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky.

 

Klíčová slova: Ázerbájdžán, Džidda, Dubaj, Baku

 

Publikováno: 25.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Ázerbájdžánu má být postavena nejvyšší budova světa

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist