V českých lázních se loni ubytovalo nejvíce turistů v historii

Karlovy Vary, domy v centru

Karlovy Vary, domy v centru

Během roku 2010 navštívilo česká lázeňská města 676 tisíc hostů, což znamená překonání historického rekordu z roku 2008. Z celkového počtu návštěvníků lázní bylo 317 tisíc cizinců a 359 tisíc Čechů. Nejvíce turistů míří do lázní v Karlovarském kraji - celkem 397 tisíc lázeňských hostů ( 298 tisíc cizinci a 99 tisíc Češi), jde o meziroční nárůst o 7 procent. Dohromady tak do Karlovarského kraje míří 59 procent všech lázeňských hostů v ČR. Druhou nejnavštěvovanější lázeňskou oblastí je Zlínský kraj, který za rok 2010 dohromady navštívilo 66 tisíc hostů ( 5 tis. cizinci a 61 tis. Češi). Na pomyslné bronzové příčce se pak umístil Olomoucký kraj se 47 tisíci lázeňskými hosty ( 2 tis. cizinci a 45 tis. Češi). Zahraniční turisté do českých lázní směřovali nejčastěji z Německa (172 tisíc návštěvníků) a Ruska (64 tisíc návštěvníků). Tato data přinesla analýza nejnovějších údajů Českého statistického úřadu.

Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, dodává: „Můžeme říci, že české lázeňství ještě zdaleka nevyčerpalo svůj potenciál. Česká lázeňská zařízení se totiž často již z minulosti orientují především na léčebné lázeňství, tedy na 5 procent populace. Potenciál relaxačního lázeňství, tedy pobytů pro zbylých 95 procent populace, není tak zdaleka vyčerpaný, přitom česká společnost bohatne a zvyšuje se tak poptávka i po tomto typu pobytů.“

(zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur)

Klíčová slova: Česká republika, Karlovy Vary

 

Publikováno: 15.02.2011
Aktualizováno: 15.02.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: V českých lázních se loni ubytovalo nejvíce turistů v historii

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist