V Chuchli bude letos v zimě otevřen nový běžkařský areál

Obyvatelé Prahy se letos v zimě mohou těšit na nový zimní areál pro běžecké lyžování, který bude otevřen v dostihovém areálu Chuchle. Skipark Chuchle bude pro veřejnost otevřen hned, jakmile klimatické podmínky umožní jeho umělé zasněžování. Na projektu se podílela olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která v novém areálu otevře lyžařskou školu. Vstup do zimního areálu v Chuchli bude zdarma.

 

Na projektu Skipark Chuchle se kromě Neumannové podílí pražský magistrát, dostihové závodiště a další partneři. Většinu provozu bude financovat pražský magistrát. „Myslím, že se vejdeme do částky dvou milionů korun za celou sezonu včetně vybavení lyžařské školy, úpravy sněhu, energií, lidských zdrojů a zapůjčení potřebné techniky,“ uvedla Neumannová.

 

Lyžařský okruh o šířce 600 metrů bude zpočátku dlouhý asi jeden kilometr a pokud bude příznivé počasí, mohl by měřit až několik kilometrů, což už může být podle Neumannové zajímavé i pro závodní lyžaře.

 

Skipark Chuchle bude otevřen celý den, dopoledne bude vyhrazeno pro školy a děti a odpoledne si od 13:00 do 16:30 bude moct přijít zaběžkařit široká veřejnost. Areál bude osvětlen, takže se můžete těšit také na večerní lyžování od 17:00 do 20:30. Co se týče služeb, tak bude v areálu k dispozici půjčovna kompletní běžkařské výbavy, převlékárna, restaurace a parkovací plocha pro 600 aut. Pro děti, které se budou chtít naučit na sjezdových lyžích bude k dispozici malý svah. Podrobnější informace a aktuality naleznete na www.skiparkchuchle.cz.

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 09.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Chuchli bude letos v zimě otevřen nový běžkařský areál

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist