V Indianě vyroste nejdelší vodní dráha na světě

V květnu příštího roku bude ve městě Santa Claus v americkém státě Indiana otevřena nejdelší vodní horská dráha na světě. Obří dráha bude dlouhá 537 metrů a ponese výstižné jméno Mammoth (Mamut). Mamutí vodní dráha vyroste v zábavním parku Holiday World & Splashin' Safari a její výstavba bude stát 9 milionů dolarů (153 milionů korun).

 

Princip vodní dráhy bude podobný jako klasické horské dráhy, ale místo vozíků budou lidé sedět ve člunech, které pojedou namísto kolejí v korytě zalitém vodou. Speciální čluny ve tvaru květu s šesti okvětními lístky budou pohánět indukční motory a jedno plavidlo pojme šest lidí.

 

Největší příval adrenalinu zažijí návštěvníci při pádu člunu z výšky 21 metrů pod úhlem 45 stupňů, podobných sešupů by na dráze mělo být celkem šest.

 

Dráha bude stát na ploše asi 1,2 hektaru a svou délkou překoná současnou nejdelší vodní dráhu světa – Wildebeest (521 metrů), která stojí ve stejném zábavním parku a byla otevřena loni.

 

“Vodní dráha Wildebeest, kterou jsme otevřeli loni, se stala doslova trhákem, proto jsme požádali naše designéry, aby přišli ještě s něčím větším,“ uvedl ředitel zábavního parku Dan Koch.

 

Loni navštívilo park Holiday World & Splashin' Safari rekordních 1,18 milionu lidí. Podle odhadů se na “Mamutu“ po jeho otevření projede 1 080 lidí za hodinu.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 09.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Indianě vyroste nejdelší vodní dráha na světě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist