V Indii spadl autobus se svatebčany do jezera, 27 mrtvých

Na severovýchodě Indie nedaleko vesnice Hajo ve státě Asám sjel včera pozdě večer autobus se svatebními hosty z mostu do jezera. Při této tragické nehodě zemřelo nejméně 27 lidí.

 

Počet obětí bude ale zřejmě vyšší, protože v autobuse cestovalo celkem 43 lidí, kteří cestovali ze svatební párty. Lidem z autobusu se hned vydali na pomoc obyvatelé vesničky Hajo, kterým se podařilo zachránit 8 lidí.

 

Nehoda se stala, když autobus přejížděl dřevěný most vedoucí přes jezero, ze kterého sjel a spadl do vody z výšky 4,5 metru. Místo nehody nadále prohledávají policejní potápěči, kteří pod vodou pátrají po dalších cestujících.

 

Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) zemře každoročně v Indii při dopravních nehodách nejvíce lidí na světě. Nejčastější příčinou dopravních nehod je technický stav vozidel, nepřiměřená rychlost a špatný stav vozovek.

 

Klíčová slova: Indie

 

Publikováno: 31.05.2011
Aktualizováno: 31.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Indii spadl autobus se svatebčany do jezera, 27 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist