V Itálii je na prodej středověká vesnička za 550 tisíc eur

Máte dostatek peněz a přemýšlíte, co si ještě koupit, když už vlastně všechno máte? Pak vás rozhodně zaujme nabídka z Itálie, kde je nyní na prodej středověká vesnička Valle Piola. Majitelé a úřady se tuto již třicet let neobydlenou vesnici rozhodli prodat, jelikož nemají finance na nezbytné opravy a ochranu před vandaly. Cena je stanovena na 550 tisíc eur (přibližně 13,3 milionu korun).

 

Valle Piola leží v Národním parku Gran Sasso v provincii Teramo ve středu Itálie. První zmínky o této vesnici pocházejí již z roku 1059. Poslední obyvatelé vesnici opustili v roce 1977.

 

Stojí zde celkem 11 napůl rozpadlých budov, včetně dvou ovčínů a ruiny kostelíka San Nicola pocházejícího ze 13. století. Celou vesničku obklopují hory a s okolním světem ji spojuje prašná silnice, která se po několika stovkách metrů mění ve stezku.

 

“Je to krásné místo, opravdový klenot. Všechny budovy jsou z místního kamene. Neodhadujeme, kolik by stálo upravit domy do obyvatelné podoby, bude na kupci, aby přišel s plánem,“ uvádí starostka nejbližší vesnice Daniele Palumbiová.

 

Klíčová slova: Itálie

 

Publikováno: 18.04.2011
Aktualizováno: 18.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Itálii je na prodej středověká vesnička za 550 tisíc eur

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist