V italském Bibione testují nekuřáckou pláž

První nekuřácká pláž v Itálii a druhá v Evropě se nachází v oblíbeném italském letovisku Bibione. Veřejná pláž o rozloze 1000 metrů čtverečních je ohrazena cedulemi s nápisem Zkušební nekuřácký prostor. Zatím není zákaz posvěcen administrativním opatřením, takže případným kuřákům žádné pokuty nehrozí.

 

Na pláži chodí hostesky, které informují návštěvníky a sbírají jejich reakce na toto opatření, které pak poslouží k vyhodnocení zkušebního provozu. “Cedule na pláži vysvětlují, že nejde o zákaz, ale spíše o výzvu k právu na čistou pláž bez nedopalků. Je to experiment vzešlý ze snahy mít čisté pláže, ale také se jedná o zdravotnický počin,“ komentoval zavedenou novinku starosta Bibione Pasqualino Codognotto.

 

Místní radnice uvádí, že podobná nekuřácká pláž pro veřejnost existuje v současnosti pouze ve Francii u města Marseille.

 

Klíčová slova: Itálie, Bibione, Marseille

 

Publikováno: 09.08.2011
Aktualizováno: 09.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V italském Bibione testují nekuřáckou pláž

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist