V Japonsku očekávají až 10 tisíc mrtvých

Zpravodajská agentura AFP přinesla informace, že počet obětí v Japonsku po úderu ničivé vlny tsunami dosáhne možná až hrozivého počtu 10 000! Nejvíce bylo zasaženo přístavní město Minami Sanriku, které pohřešuje více než polovinu obyvatel. Centrum zemětřesení, jež vyvolalo následnou vlnu tsunami, bylo u severovýchodního pobřeží ostrova Honšú, zhruba 180 kilometrů od města Sendai v hloubce 24 kilometrů pod mořským dnem. Desetimetrová vlna poté zasáhla mnoho přístavních měst. Některá z nich jsou dosud nepřístupná a tak je těžké určit přesný počet obětí.

V celém Japonsku zůstává po živelné katastrofě takřka milion obyvatel, kteří nemají elektrický proud, pitnou vodu ani dostatek potravin. O střechu nad hlavou podle posledních odhadů přišlo 200 000 lidí. Japonská vláda poslala na pomoc postiženým oblastem 100 000 vojáků. Situaci navíc komplikuje stav dvou jaderných elektráren, ve kterých došlo k vážnému poničení a úniku radiace do prostředí. Zároveň tedy probíhá velká evakuační akce, která by měla zabránit další tragédii.

Klíčová slova: Japonsko

 

Publikováno: 13.03.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: V Japonsku očekávají až 10 tisíc mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist