V Mexiku byl otevřen druhý nejvýše položený most světa

V mexickém pohoří Madre Occidental byl včera slavnostně otevřen most Baluarte (El Punete Baluarte), který se tak stal druhým nejvýše položeným mostem na světě. Most je součástí dálnice spojující pobřežní Mazatlán s vnitrozemským Durangem. Tato dálnice nahradí pověstnou nebezpečnou silnici v horském terénu přezdívanou ''Ďáblova páteř''.

 

Most Baluarte je rekordmanem díky vzdálenosti mostovky od nejnižšího bodu terénu, která je 402,6 metru. Most je umístěn tak vysoko, že by se pod něj s více jak sto metrovou rezervou vešla Eiffelova věž. Lanový most je dlouhý 1,1 kilometru a s jeho výstavbou se začalo 21. února roku 2008.

 

„Tento projekt spojí lidi v severním Mexiku jako nikdy nic předtím,“ prohlásil při otevření mostu za přítomnosti zástupců Guinessovy knihy rekordů mexický prezident Felipe Calderón.

 

Auta začnou po mostě jezdit až později během letošního roku a cesta mezi oběma městy by se lidem měla zkrátit až o šest hodin.

 

Nejvýše položeným mostem na světě tak nadále zůstává most Si Du River v čínské provincii Chu-pej, jehož vzálenost mostovky od nejnižšího bodu terénu je 496 metrů.

 

Klíčová slova: Mexiko, Čína

 

Publikováno: 06.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Mexiku byl otevřen druhý nejvýše položený most světa

06.01.2012 17:14 dadid
---.chipmaster.cz

to je zázrak ti chlapi co to stavěj jsou machri

06.01.2012 17:11 mašu
---.chipmaster.cz

hustí

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist