V neděli se v Braceloně konaly poslední býčí zápasy

V neděli o uplynulém víkendu odzvonilo v Barceloně tradičním býčím zápasům. V barcelonské aréně La Monumental se v neděli uskutečnily poslední býčí zápasy, na které se přišlo podívat 20 tisíc diváků. Katalánský parlament totiž tuto letitou tradici v podobě zápasů plných krve zakázal.

 

V posledních měsících se na koridu chodilo v Barceloně koukat čím dál méně lidí, tak při této poslední bylo hlediště vyprodané do posledního místa během několika desítek minut.

 

Během poslední koridy se s býky utkalo několik vyhlášených toreadorům, právo zabít býka ranou mečem mezi obratle získal toreador Serafino Marin. „Jsem z toho strašně smutný, berou nám naši minulost a také část budoucnosti,“ uvedl po skončení zápasů Marin.

 

Katalánský parlament se rozhodl býčí zápasy v této autonomní oblasti zakázat poté, co v loňském roce obdržel petici proti koridě, na které bylo podepsáno 180 tisíc lidí. Nařízení o zákazu koridy sice platí až od ledna příštího roku, ale nedělní korida byla poslední, jelikož byla také poslední v sezoně býčích zápasů ve Španělsku.

 

Fanoušci a zastánci býčích zápasů se ale své milované tradice nechtějí jen tak vzdát. Chystají se proto obrátit na soud i národní parlament, kde budou žádat o záchranu této tradice. Aby mohla být korida zachráněna a mohla dále pokračovat i v příštím roce, museli by jí poslanci udělit status národního dědictví.

 

Klíčová slova: Španělsko, Barcelona

 

Publikováno: 26.09.2011
Aktualizováno: 26.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V neděli se v Braceloně konaly poslední býčí zápasy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist