V německém Duisburgu mají horskou dráhu pro pěší

Region Porúří a město Duisburg na západě Německa mají novou dominantu a turistickou atrakci v podobě horské dráhy, která je ale netradičně určena pro pěší. Atrakce nese název Tiger & Turtle a nejezdí se po ní, jak jsme u normálních horských drah zvyklí vysokou rychlostí ve vozíkách, ale lidé po ní normálně chodí.

 

Smyčka, která na horské dráze udává odstředivý efekt takzvaného “loopingu“, tedy jízdu vzhůru nohama je ale na dráze Tiger & Turtle pro návštěvníky z bezpečnostních důvodů uzavřena. Skulptura, kterou navrhli Heike Mutterová a Ulrich Gent vypadá jako horská dráha pouze na první pohled, než na ni člověk vstoupí. „Dráha představuje zrychlení a vysokou rychlost tygra, ale návštěvník si ji musí prohlédnout krok za krokem jako želva,“ popisují oba tvůrci projektu, který vyšel na 2 miliony eur (50,2 milionů korun), jak dopěli k názvu atrakce.

 

Samotná dráha z oceli a zinku je dlouhá 200 metrů, vysoká 20 metrů a váží 90 tun. Na atrakci může být najednou až 40 lidí, kteří ale mohou vystoupat pouze do výšky 13 metrů. Na atrakci je možné vystoupat i po setmění, protože posázena 880 světly. Atrakce se nachází na pahorku Heinricha Hildebranda v parku Angerpark a lidé si z ní mohou vychutnat krásný pohled na Porúří.

 

 

Klíčová slova: Německo, Duisburg

 

Publikováno: 18.11.2011
Aktualizováno: 18.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V německém Duisburgu mají horskou dráhu pro pěší

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist