V Německu se objevila nová smrtící droga podobná heroinu

U našich západních sousedů v Německu se objevila nová smrtelná droga, které se říká krokodýl. Jedná se o levnou náhražku heroinu, která je vyráběna v Rusku a následně exportována po obvyklých pašeráckých trasách – Varšava, Berlín, Hannover do zbytku Německa.

 

Krokodýl obsahuje kodein, ředidlo na barvy, benzin, červený fosfor a kyselinu chlorovodíkovou. Uživatelé této nové drogy ale zjistí teprve až po její aplikaci, že si do těla vpíchli substanci látek s extrémně škodlivými účinky především na kůži a také kosti.

 

Podle expertů se droga vyrábí v Rusku, jelikož zde si může kdokoliv koupit léky na bolest hlavy a kašel, které obsahují kodein bez lékařského předpisu.

 

Vedlejší účinky krokodýla se projeví za dva až tři týdny po aplikaci, kdy kůže v místě vpichu zezelená a postupně odumírá. Šupinaté skvrny na kůži se pak rychle šíří po celém těle a poškozovány jsou také kosti. Uživatelé této vysoce návykové drogy nepřežijí déle jak tři roky.

 

Experti mají strach z jejího rychlého šíření, protože se jedná o velice levnou drogu, jedna dávka krokodýla vyjde na 5 eur (125 korun), přičemž dávka heroinu je desetkrát dražší. Výsledná euforie po aplikaci drogy je ale stejná jako u heroinu, jen její účinky trvají necelé dvě hodiny. Současní uživatelé heroinu tak budou přecházet na levnějšího, ale mnohem nebezpečnějšího krokodýla.

 

Klíčová slova: Německo, Rusko, Varšava, Berlín, Hannover

 

Publikováno: 20.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Německu se objevila nová smrtící droga podobná heroinu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist