V Paříži se rýsuje největší objednávka letadel v historii

Na probíhajícím aerosalonu v Paříži by se dnes mohla odehrát historická událost v oblasti leteckého průmyslu. Indické nízkonákladové aerolinie IndiGo by podle zdrojů agentury Reuters měly dnes definitivně potvrdit nákup 180 letadel Airbus za 16 miliard dolarů (asi 270 miliard korun).

 

Podle počtu objednaných letounů je tento kontrakt považován za největší nákup dopravních letadel v historii. Jako předběžná byla tato zakázka oznámena letos v únoru. IndiGo mají objednaných 150 strojů A320neo a 30 strojů současného modelu A320.

 

Tento historický obchod může ale podle Reuters hned zítra překonat zakázka letecké společnosti AirAsia, která má v plánu objednat si 200 letadel. Firma Airbus se zatím k této zprávě nechtěla vyjadřovat.

 

Nový typ Airbusu A320neo byl poprvé představen koncem loňského roku a firma Airbus chce první kusy těchto letadel dodat svým zákazníkům v roce 2015. Typ A320neo láká letecké společnosti především na vidinu velké úspory nákladů, jelikož tento typ letounu má mít až o 16 % menší spotřebu paliva oproti současnému modelu A320.

 

IndiGo jsou indické nízkonákladové aerolinie, které fungují od 4. srpna 2006. Jejich hlavní základnou je Mezinárosní letiště Indiry Gándhíové v Díllí. Společnost je držitelem ocenění za Nejlepšího nízkonákkladového dopravce Indie za rok 2008.

 

Klíčová slova: Paříž, Indie

 

Publikováno: 22.06.2011
Aktualizováno: 22.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Paříži se rýsuje největší objednávka letadel v historii

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist