V Praze se otevřelo nové ekologické centrum Prales

Nově otevřené ekologické centrum Prales, foto: praha.eu

Nově otevřené ekologické centrum Prales, foto: praha.eu

V těsné blízkosti lesoparku ve Kbelích otevřelo hlavní město Praha nové ekologické centrum Prales – Pražské lesní středisko. Ekocentrum postupně vznikalo od roku 2016 v uvolněném areálu bývalé okrasné školky a zahradnictví Lesů hl. m. Prahy a vyplní dosavadní mezeru v nabídce environmentálního vzdělávání především pro školy a školky v této části metropole. Areál ekocentra se otevřel ve středu 31. května oslavou Dne dětí, které se zúčastnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Areál Pralesa budou využívat Lesy hl. m. Prahy jako základnu pro ekovýchovné programy a akce či workshopy s environmentální tematikou, které celoročně pořádají pro školy i pražskou veřejnost. Prales bude veřejnosti přístupný a Pražané sem mohou vyrazit na procházku nebo na piknik, sportovat nebo třeba zahradničit, neboť součástí ekocentra je také komunitní zahrada se skleníkem.

„Jsem úplně nadšená změnou, která se tu za dva roky uskutečnila. Lesy udělaly obrovský kus práce. Okamžitě po otevření bývalé okrasné školky pro veřejnost si sem lidé našli cestu. Využívají areál k procházkám i k jízdě na kole a hojně navštěvované jsou i programy, které zde ekovýchovné centrum pořádá,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

V horní části areálu Lesy hl. m. Prahy založily další část kbelského lesoparku, nový ovocný sad a zelené bludiště, k dispozici je tu také velká louka nebo ohniště s lavičkami a dřevníkem. V dolní části areálu jsou výběhy pro hospodářská zvířata a vodní savce a další piknikové místo s altánem a ohništěm. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout ukázkovou včelnici nebo lesní školku, projít se po naučné stezce Cesta dřeva či si přivonět k bylinkovým záhonům.

Rozhodnutí o vybudování ekologického centra v této části Prahy vychází ze schválené Krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty hlavního města Prahy na období let 2016–2025. Veškeré náklady související s přeměnou okrasné školky na lesopark a ekologické centrum Prales neslo hlavní město Praha.

zdroj: praha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 01.06.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Praze se otevřelo nové ekologické centrum Prales

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist