V Rusku se zřítil nákladní Antonov An-12, zemřelo 11 lidí

Poblíž města Magadanu na Dálném východu se dnes zřítil nákladní letoun Antonov An-12, nehodu nepřežilo všech 11 lidí, kteří byli na palubě. Piloti letounu ohlásili problémy s motorem a následně letadlo zmizelo z radarů. Záchranářům se již podařilo v husté mlze najít trosky letounu a podle prvních informací bylo mezi zahynulými 9 členů posádky a 2 lidé doprovázející náklad.

 

Letadlo patřící společnosti Avis-Amur letělo z Komsomolsku na Amoru na Čukotku s mezipřistáním v Magadanu. Piloti asi po 300 kilometrech letu ohlásili, že jeden z motorů hoří a ztrácí palivo a rozhodli se pro návrat na letiště v Magadanu. Po chvíli ale stroj prudce klesl a následně zmizel z radarů.

 

Družice na okamžik zachytila havarijní signál z letadla a tak na místo okamžitě odletěli záchranáři, kteří doufali, že se pilotům podařilo nouzově přistát. Po několika hodinách pátrání v husté mlze ale nalezli jen trosky letadla.

 

Tragická havárie se zatím vyšetřuje jako porušení pravidel letového provozu, ale ruští experti nevylučují, že příčinou nehody může být stáří stroje, ale také možné nedostatky v jeho údržbě.

 

Čtyřmotorový Antonov An-12 byl vyroben v 50. letech minulého století a používala ho především armáda. Rusové ho stále považují za jedno z nejspolehlivějších letadel.

 

Klíčová slova: Rusko

 

Publikováno: 09.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Rusku se zřítil nákladní Antonov An-12, zemřelo 11 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist