V Šanghaji vyroste první Disneyland na čínské pevnině

V Šanghaji vyroste vůbec první zábavní park Disneyland na pevninském území Číny. Po deseti letech jednání se na jeho výstavbě dohodla šanghajská radnice se společností Walt Disney. Tento gigantický projekt bude stát 3,7 miliardy dolarů a dostaven by měl být v roce 2016. Co se týče jeho šancí na úspěch, jsou analytici velmi skeptičtí.

Do Disneylandu, nacházejícího se v ostrovním Hongkongu, přijíždí 40 procent návštěvníků z pevniny, a i přesto park prodělává. Jeho provozovatelé se obávají, že otevření konkurence v Šanghaji bude zřejmě znamenat jejich konec.

“Náš zábavní park v Šanghaji nabídne rodinnou dovolenou na světové úrovni, která spojuje Disneyho příběhy s krásami Číny,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Walt Disney Bob Iger.

Park by se měl stavět poblíž mezinárodního letiště Pudong. Podle očekávání šanghajské radnice, která je většinovým vlastníkem projektu, by měl park v prvním roce svého fungování přilákat více jak 7 milionů návštěvníků.

Šanghajský Disneyland se stane celkem čtvrtým mimo území USA. Zbylé tři parky jsou v Tokiu, Paříži a výše zmíněném Hongkongu.

Klíčová slova: Čína, Šanghaj, Hongkong

 

Publikováno: 09.04.2011
Aktualizováno: 10.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Šanghaji vyroste první Disneyland na čínské pevnině

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist