V USA byl propuštěn šéf dohledu nad leteckým provozem

Šéf dohledu nad leteckým provozem v USA byl propuštěn kvůli spícím letovým dispečerům při nočních službách. Letos totiž byly zaznamenány čtyři případy, kdy obsluha řídící věže usnula a letadla musela přistávat bez jejího navádění.

Americký Úřad pro dozor nad civilním letectvím (FAA) dále také připravuje systémové změny, které by měly podobným selháním do budoucna zamezit. FAA již vydala nařízení, že na desítkách velkých letišť ve Spojených státech musejí na nočních směnách sloužit vždy dva dispečeři.

Poslední případ spícího dispečera se stal v Nevadě na letišti Reno-Tahoe. Letadlo se třemi cestujícími se zde dvě hodiny po půlnoci snažilo celých 15 minut získat kontakt s kontrolní věží, ale marně.

Minulý měsíc musela na letišti Ronalda Reagana ve Washingtonu přistát bez podpory řídící věže dokonce dvě letadla. Po následné hloubkové kontrole FAA se přišlo na stejný incident na letišti v Tennessee.

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 15.04.2011
Aktualizováno: 16.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V USA byl propuštěn šéf dohledu nad leteckým provozem

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist