V USA opět řádila tornáda, o víkendu zabila 89 lidí

Středozápadním územím Spojených států se o víkendu přehnala tornáda, která za sebou nechala obrovskou spoušť a desítky mrtvých lidí. Nejvíce postižené bylo město Joplin ve státě Missouri, kde si tornádo vyžádalo 89 obětí. Přírodní živel zde srovnal se zemí velkou část města a vážně poškozena byla také nemocnice.

 

Ve městě Joplin, kde žije 50 tisíc lidí, udeřilo tornádo v neděli odpoledne. Tornádo zde srovnalo se zemí celé čtvrtě a zasáhlo i místní nemocnici, kde strhlo její střechu a vyrazilo okna. Několik pacientů bylo zraněno. Guvernér státu Missouri Jay Nixon vyhlásil stav nouze a povolal národní gardu na pomoc s vypořádáním se následků po ničivém živlu.

 

Další silné tornádo se v neděli přehnalo přes město Minneapolis ve státě Minnesota. Zde vichr zabil jednoho člověka a dalších třicet lidí zranil. V Minneapolisu byly také přetrhány dráty elektrického vedení a přibližně 22 tisíc obyvatel zůstalo bez dodávek proudu.

 

Ve městě La Crosse ve Wisconsinu strhal vítr střechy domů, ale žádné oběti na životech tu zatím hlášeny nebyly.

 

Přes Kansas se během víkendu přehnalo celkem šest tornád. Jedno z nich udeřilo na vesnici Reading, kde byla poškozena většina domů a jeden člověk přišel o život.

 

Tato tragická víkendová bilance je pokračováním vlny tornád, se kterými se Spojené státy potýkají celé letošní jaro. Celkem si tornáda vyžádala již 330 životů, přičemž jen 27. dubna zemřelo v oblasti Tuscaloosa 238 obyvatel.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 23.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V USA opět řádila tornáda, o víkendu zabila 89 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist