Vánoční trhy 2016 v Praze začnou 26. listopadu

Vánoční trhy začnou v sobotu 26. listopadu 2016

Vánoční trhy začnou v sobotu 26. listopadu 2016

I když v centru Prahy nenapadne sníh, Vánoční trhy na Staroměstském, Václavském náměstí a Náměstí republiky, přesto přivítají návštěvníky pohledem na „zasněžené“ střechy prodejních domků a vůní jehličí. Přípravy na nové adventní trhy jsou v plném proudu, a všechny přípravné práce probíhají i ve zkráceném časovém režimu podle plánu. Trhy na všech třech náměstích začnou v sobotu 26. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2017 s výjímkou trhu na Náměstí republiky, který se uzavře 30. prosince.

Zcela nový koncept výzdoby a dekorací letos představí vánoce v duchu velkého množství přírodních materiálů, tradičních motivů a ozdob v podobě vánočních perníčků a cukroví.„Náš tým s maximální intenzitou pracuje na tom, abychom vdechli náměstím, prodejním stánkům a dekoracím novou tvář. Návštěvníky proto tentokrát přivítají bílé střechy stánků, které budou navozovat romantickou zimní atmosféru.

Dekoracím a výzdobě budou dominovat tradiční přírodní materiály - jehličí, dřevo, jmelí a další. Vánoční strom, prodejní stánky a řadu samostatně instalovaných velkých dekorací ozdobí stovky ozdob v podobě dárečků, zvonků, luceren, perníčků a tradičního vánočního cukroví,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, organizátora trhů.

Prodejní stánky dostanou zcela nové tematicky dekorované štíty, zapletené girlandy a další vizuální prvky. Nové informační materiály a panely pomohou návštěvníkům s lepší orientací v nabídce prodejců a denního kulturního programu. Prostor Staroměstského náměstí navíc vyzdobí obří jehličnaté vánoční koule. Chybět nebude ani oblíbený a bohatě dekorovaný vyhlídkový most.

Vánoční strom bude letos pocházet z Královehradeckého kraje, pokácen bude 20. listopadu a jeho slavnostní rozsvícení na Staroměstském náměstí proběhne v den otevření Vánočních trhů, tedy v sobotu 26. listopadu v 17:30 a bude se opakovat každou hodinu až do 21:30.

zdroj: trhypraha.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 10.11.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vánoční trhy 2016 v Praze začnou 26. listopadu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist