Vánoční trhy 2017 a rozsvícení stromu v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí, foto: trhypraha.cz

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí, foto: trhypraha.cz

Největší vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí nabídnoupohled do pražské historie, ze které se letos inspirovaly. Nádherný, bohatě zdobený vánočnístrom se rozezní nově dvěma hudebními a světelnými show. V prostoru tržiště se budou zrcadlitreálné historické výjevy a události. Návštěvníci se projdou po nové vyhlídkové terase podportály Chrámu svatého Víta a stylizovanou siluetou Hradčan. Chybět nebudou oblíbenéfotokoutky, multifunkční pódium i každodenní bohatý kulturní program. Trhy na Staroměstskéma Václavském náměstí začnou v sobotu 2. prosince a potrvají do 6. ledna 2018.

Organizátorem adventních trhů v centru Prahy je společnost Taiko, která také v letošním rocepřipravila řadu novinek. „Koncept trhů stále rozvíjíme a posouváme dál. Letos se návštěvníci mohoumimo jiné těšit na jednou tak velký vyhlídkový most s terasou., který jsme vyrobili zcela nový, nebona originální dekorace připravené výhradně pro strom a Staroměstské náměstí,“ říká Libor Votruba,předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů na Staroměstskéma Václavském náměstí.

„Pokud se jedná o bezpečnostní situaci v průběhu vánočních trhů, budou realizovaná veškeráopatření jako v minulých letech. Nemáme informace, na základě, kterých by bylo nutné přijímatzvláštní bezpečnostní opatření. V žádném případě však situaci nepodceňujeme,“Karel Grabein Procházka, radní hlavního města Prahy.

Strom na Staroměstském náměstí zůstane pohádkově vánoční s obřími slaměnými ozdobami (30-50 cm),šesti sty malými blyštivými hvězdičkami doplněnými o vánoční ozdoby inspirované historickýmivitrážemi s typickými vánočními výjevy. Jeho špičku ozdobí tři metry dlouhá a 1,5 vysoká kometa.Zhruba sedmdesátiletý smrk ztepilý letos pochází z obce Roztoky u Křivoklátu, kde vyrostl nasoukromém pozemku. Poprvé se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince v 16.30 hodin. Všechnydalší dny se bude rozsvěcet pravidelně vždy v půl (16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 hodin).Při světelné animaci (2.05 minut) se budou střídat dva hudební motivy. Smrk se rozzáří buď nahudební motiv Vltavy z cyklu Má Vlast Bedřicha Smetany, nebo na titulní skladbu z Krkonošskýchpohádek Vadima Petrova.

zdroj: trhypraha.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 30.11.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vánoční trhy 2017 a rozsvícení stromu v Praze

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist