Včera bylo evakuováno Koloseum kvůli anonymu o bombě

Koloseum

Koloseum

Kvůli anonymnímu telefonátu muselo být včera v podvečer evakuováno celé Koloseum v italském Římě. Anonym zavolal na policii okolo 17 hodiny a vyhrožoval, že je v nejznámější římské památce umístěna bomba.

 

Policisté celý amfiteátr evakuovali asi o hodinu později a poté ho celý prohledali. Vyšetřovatelé během prohlídky Kolosea opravdu nalezli podezřelou kovovou schránku, ze které čouhalo něco jako zápalná šňůra. Po důkladnějším prozkoumání ale zjistili, že se jedná pouze o atrapu.

 

Podezřelá schránka byla nalezena pod jedním z oblouků. Podle italské agentury ANSA se jednalo o plechovou konzervu, která byla do poloviny naplněna ředidlem se dvěma dráty napojenými na devíti voltovou baterku.

 

“Šlo pouze o planý poplach a o nechutný žert,“ uvedl římský starosta Gianni Alemanno a dodal, že Koloseum bude dnes opět zpřístupněno pro veřejnost.

 

Klíčová slova: Řím

 

Publikováno: 08.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Včera bylo evakuováno Koloseum kvůli anonymu o bombě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist