Včerejší exploze v Minsku: 12 mrtvých a 126 zraněných

Při včerejším výbuchu bomby ve stanici metra Okťabrskaja v běloruském Minsku zemřelo celkem 12 lidí a dalších 126 bylo zraněno, přičemž 22 z nich je ve velmi vážném stavu. Běloruská policie v noci na dnešek definitivně potvrdila, že šlo o teroristický čin. Dnes se objevily informace, že by za včerejším útokem možná mohly stát samy tajné služby režimu Alexandra Lukašenka.

 

V červenci roku 2008, při oslavách nezávislosti republiky, bylo výbuchem nálože zraněno 50 lidí v davu okolo prezidenta Alexandra Lukašenka. Vyšetřování této tři roky staré události doposud neodhalilo žádné podezřelé a ruský list Kommersant dnes píše, že právě s tímto nevyšetřeným teroristickým útokem existuje určitá podobnost.

 

Pondělní explozi způsobila výbušnina o síle pěti až sedmi kilogramů trinitrotoluenu, která byla schována pod lavicí na nástupišti. Včerejší zprávy nepřesně uváděly, že nálož byla umístěna v některém vagonu metra. Pro zvýšení ničivého efektu byly do nálože přidány kusy kovu, po její explozi zůstal na nástupišti kráter o průměru jednoho metru.

 

Klíčová slova: Bělorusko, Minsk

 

Publikováno: 12.04.2011
Aktualizováno: 12.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Včerejší exploze v Minsku: 12 mrtvých a 126 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist