Velikonoční trhy 2017 v Praze začnou 1. dubna

Velikonoční trhy v Praze budou od 1. do 23. dubna

Velikonoční trhy v Praze budou od 1. do 23. dubna

Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí začnou v sobotu 1. a skončí v neděli 23. dubna. Hlavní město oslaví největší křesťanské svátky trhy inspirovanými folklórními tradicemi.

Staroměstské i Václavské náměstí budou letos o Velikonocích vyšňořená výrazněji než v předchozích letech. Pozornost upoutá především jarní bříza, kterou kromě tradičních vajíček ozdobí také malované talíře. V centrální části pak dekoratéři umístí velký věnec, z něhož bude vycházet spousta barevných pentlí, které dohromady vytvoří symbolickou střechu. Štíty prodejních domků s bílými střechami rozsvítí folklórní motivy z celé republiky. V barvách budou dominovat modrá, žlutá a červená.

Velikonoční trhy se stanou také gurmánským zážitkem. Kromě oblíbených klobás a svařeného vína okusí návštěvníci jarní pečené brambory nebo tradičního českého beránka. Zajímavou novinkou budou sladká zapečená lízátka, chybět nebudou ovocné punče s příchutí pomeranče, amareta a jablka s medem a mnoho dalšího.

Prodejní stánky s dárkovými předměty a dekoracemi budou otevřené každý den v době od 10 do 22 hodin, některé stánky s občerstvením až do půlnoci.

Na Staroměstském náměstí bude každý den probíhat program. Zatímco pódium nabídne živá vystoupení skupin a souborů či seznámení s lidovými zvyky, otevřený prostor bude určený pro posezení, odpočinek a dětské kreativní dílny. Místo v okolí břízy pak ožije animačním programem.

Organizátor trhů, společnost Taiko, tradičně myslel i na potřebné. Po celou dobu konání trhů mohou návštěvníci přispět do kasičky na nadaci Pražské děti, která pomáhá dětem na onkologii a hematologii ve Fakultní nemocnici Motol. V průběhu trhů bude možné také přispět zakoupením výrobků na Alzheimer Home Zátiší, Národní ústav pro autismus, na Nadaci rozvoje občanské společnosti a domov pro zrakově postižené Palata.

zdroj: praha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 30.03.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Velikonoční trhy 2017 v Praze začnou 1. dubna

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist