Velkolepá show Hasičská fontána 2018 v Praze

Hasičská fontána, foto: hasicskafontana.cz

Hasičská fontána, foto: hasicskafontana.cz

Již tuto sobotu 2. června 2018 se od 22:00 hodin v centru Prahy na řece Vltavě uskuteční největší hasičská vodní fontána na světě. Cílem celé akce je oslava sta let české státnosti hasiči Českérepubliky a představení jejich práce netradičním způsobem.Největší vodní světelné show, jakou kdy Praha zažila, se bude aktivně účastnit 1 055 hasičů zevšech koutů České republiky. Není tedy divu, že přípravy na tuto akci zaměstnávají desítkylidí nejen u Hasičského záchranného sboru ČR již několik měsíců. Nejprve bylo třeba setechnicky vypořádat se zvukovým a světelným zajištěním akce v rozlehlém prostoru meziJiráskovým a Palackého mostem. Choreografie fontány se ujal režisér České televize panStanislav Vaněk a byl vytvořen speciální program určený pro tablety s navigací pro dirigenty.

V pátek 1. června 2018 bude všech 207 hasičských družstev ze 77 okresů České republikynajíždět na náplavky, aby vyložily svoji techniku potřebnou k realizaci fontány (čerpadla, hadice aproudnice). Během dne budou postupně odplouvat lodě, které kotví v těchto místech, zároveňz Vltavy zmizí i přístavní můstky. Později večer dojde také k uzavření přístupových schodišť nanáplavku na Rašínově nábřeží pro veřejnost a uzavření plavby lodí mezi Palackého a Jiráskovýmmostem.Samotná akce se bude konat v sobotu 2. června 2018 od 22:00 do 22:30 hodin. Diváci budoumoci celou akci sledovat z Palackého a Jiráskova mostu a Hořejšího a Rašínova nábřeží. Částkomunikací bude však zabrána pro potřeby hasičů realizujících akci a jejich techniku.Na náplavky bude také přistavena výšková technika hasičů, ze které se bude akce dirigovat.Celkem 140 proudů vody se vzedme z náplavek, další voda z 35 proudů bude padat z Palackéhomostu - ta bude symbolizovat pramen Vltavy. 50 proudů vody se povalí z Jiráskova mostu, ty již budou představovat mohutnost a divokost Vltavy na jezech a peřejích. Bude instalován také pontonpro stříkání zprostřed Vltavy. Z něj bude stříkat dalších 14 vodních proudů.Vltava se tak díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel ahudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelnýkoncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.

zdroj: hasicskefontany.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 31.05.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Velkolepá show Hasičská fontána 2018 v Praze

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist