Vítězem DestinaCze 2016 je Stezka v oblacích na Moravě

Stezka v oblacích na Dolní Moravě, foto: facebook.com

Stezka v oblacích na Dolní Moravě, foto: facebook.com

Absolutním vítězem soutěže o nejoblíbenější destinaci v ČR, kterou již čtvrtým rokem vyhlašuje agentura CzechTourism, se stala Stezka v oblacích na Dolní Moravě. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním večeru v rámci festivalu Tourfilm v Karlových Varech. Stezka v oblacích se stala absolutním vítězem s počtem 8 485 z celkových 82 116 hlasů.

O titul nejlepší tuzemské turistické atraktivity soutěžili letošní finalisté od začátku července do konce září. Po tuto dobu přidělovala veřejnost prostřednictvím webových stránek www.soutezdestinacze.cz hlasy soutěžícím v pěti kategoriích:

  • Fénix - Znovuzrozený projekt
  • Nejlepší zážitek na českých horách
  • Po stopách Karla IV.
  • Trendy novinky 2016
  • Kudy z nudy - Zážitek pro celou rodinu

Agentura CzechTourism pořádala soutěž DestinaCZe již čtvrtým rokem. Rozdáno bylo přes 82 000 hlasů. „DestinaCZe je stěžejní soutěží agentury CzechTourism, v jejímž rámci každoročně představujeme zajímavé turistické atraktivity napříč Českou republikou. Smyslem soutěže je nejen ocenit vítěze, ale především podporovat trend domácího cestovního ruchu a inspirovat k cestování po Česku,“ komentuje generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková.

Památky, které prošly obnovou či rekonstrukcí a nyní znovu lákají návštěvníky, soutěžily v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt. Právě v této kategorii uspěl hospic Kuks. Kategorie Kudyznudy – zážitek pro celou rodinu inspirovala ke strávení rodinné dovolené. Zde zvítězila Květná zahrada Kroměříž. Stezka v oblacích na Dolní Moravě vyhrála kategorii Nejlepší zážitek na českých horách. Nadchla nejvíce hlasujících a stala se tak absolutním vítězem soutěže. V kategorii Po stopách Karla IV. nejvíce hlasů získalo královské město Kadaň. Mezi trendy a novinkami uspěly Termály Velké Losiny.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 13.10.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vítězem DestinaCze 2016 je Stezka v oblacích na Moravě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist