Vojenské pevnosti v okolí Králík spojí nová cyklostezka

O vojenské pevnosti v okolí Králík v Pardubickém kraji je mezi turisty stále větší zájem, a proto se chystá novinka, která by počet turistů měla ještě více navýšit. Příští rok bude celá vojenská pevnostní oblast spojena cyklotrasou o délce 17 kilometrů. Investorem nové cyklostezky je Mikroregion Králicko.

 

“V tuto chvíli je záměr ve fázi zpracovaného projektu, proběhlo už i výběrové řízení na firmu, která stezku postaví. V soutěži zvítězila firma Strabag,“ uvedl Miroslav Wágner, předseda sdružení a starosta Jablonného nad Orlicí.

 

Původní rozpočet na výstavbu cyklostezky byl kolem 20 milionů korun, ale firma Strabag předložila nabídku, že stezku postaví za 17 milionů.

 

Práce na výstavbě by měly být zahájeny již zanedlouho. Žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury prošla úspěšně do druhého kola a podle Wágnera se její definitivní schválení opozdilo díky administrativní chybě. Dotace by měla pokrýt 70 procent ze zmíněných 17 milionů korun a zbylých 30 procent zaplatí obce ze svého rozpočtu.

 

“Tuhle ideu chválím nejen proto, že by mohla zvýšit návštěvnost historických objektů, ale i rozvoj turismu v celé oblasti. My tyto snahy dlouhodobě podporujeme a samozřejmě jsme všemi deseti pro to, aby se cyklotrasy a cyklostezky v okolí co nejvíce rozrůstaly,“ sdělil ředitel Králické pevnostní oblasti Richard M. Sicha.

 

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 01.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vojenské pevnosti v okolí Králík spojí nová cyklostezka

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist