Vueling spustí příští rok přímou linku z Prahy do Florencie

Katedrála Santa Maria del Fiore ve Florencii

Katedrála Santa Maria del Fiore ve Florencii

Letecká společnost Vueling Airlines potvrdila, že spustí během příští letní sezóny přímé letecké spojení mezi Prahou a Florencií. Linka bude cestujícím k dispozici od 15. září 2019 až čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, středu, pátek a neděli. Dopravce bude do Toskánska létat s Airbusem A319 v konfiguraci jedné cestovní třídy pro 144 cestujících.

Letiště Václava Havla Praha mělo pravidelné přímé letecké spojení do Florencie naposledy v roce 2013. Od té doby do této destinace mířily pouze speciální vánoční lety, které provozoval právě Vueling. Podle odhadů by jej nyní mohlo využít za rok více než 40 tisíc cestujících v obou směrech. „Již dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.


„Nesmírně nás těší fakt, že do své nabídky zařazujeme právě toto nové přímé spojení. Florencie patří mezi nejvýznamnější evropská letiště a Vueling je již největším dopravcem, který působí v této toskánské metropoli,“  řekl Krassimir Tanev, ředitel pro mezinárodní trhy Vueling Airlines. „Současně s přiblížením Prahy našim zákazníkům z Itálie, Španělska a Francie si mohou cestující z České republiky vybrat také z konkurenční nabídky tarifů z Prahy do čtyř nejoblíbenějších a nejžádanějších destinací v Evropě, tedy Barcelony, Paříže, Říma a Florencie,“ dodal

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Itálie, Florencie, Praha

 

Publikováno: 06.12.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vueling spustí příští rok přímou linku z Prahy do Florencie

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist