Výbuch muničního skladu v Jemenu: až 70 mrtvých

Při mohutné explozi muničního skladu a továrny na jihu Jemenu bylo zabito až 70 lidí a další desítky byly zraněny. Lidé, kteří při výbuchu na místě zemřeli prý prohledávali muniční sklad, který včera vykradli údajní členové teroristické organizace al-Káida.

 

Sklad se nachází nedaleko města Džár v provincii Abján. Okolnosti a příčina dnešní exploze nebyly zatím objasněny. Počet obětí se ale ještě pravděpodobně rozroste, jelikož stále probíhá vyprošťování mrtvých a zraněných ze sutin objektu.

 

Podle prohlášení obecního úřadu v Chanfáru jsou všechny oběti civilisté, kteří si chtěli z továrny a skladů odnést zbraně a munici, které zde včera po sobě zanechalo třicetičlenné komando mužů v kuklách.

 

Maskování muži se do továrny vloupali včera, ukradli zde převážně bedny s municí, které naložili na čtyři nákladní auta a nerušeně odjeli pryč.

 

Klíčová slova: Jemen

 

Publikováno: 28.03.2011
Aktualizováno: 28.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Výbuch muničního skladu v Jemenu: až 70 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist