Výbuch v jaderném zařízení ve Francii: 1 mrtví a 4 zranění

V jaderném zařízení Marcoule na jihovýchodě Francie došlo dnes před polednem k výbuchu. Výbuch zavinil požár na skládce radioaktivního materiálu. Při neštěstí zemřel jeden člověk a další čtyři byli zraněni, z toho jeden je stále v kritickém stavu. Poslední aktuální informace nehovoří o tom, že by z místa výbuchu unikla radiace.

 

Podle oficiálních informací od společnosti Socodei, která zařízení Marcoule provozuje, není jasné, kde přesně k explozi došlo. Francouzská média nejčastěji hovoří o tom, že k výbuchu došlo v tavící peci, kde se zpracovávají radioaktivní kovy. Mluvčí Úřadu pro jadernou bezpečnost uvedl, že k úniku radiace do ovzduší nedošlo, ale z bezpečnostních důvodů byl vytvořen bezpečnostní perimetr.

 

Jaderné zařízení Marcoule patří k nejstarším ve Francii, do provozu bylo uvedeno 7. ledna roku 1956 a od 20. června 1984 tu již žádný reaktor na výrobu energie není a slouží pouze ke zpracovávání jaderného materiálu. Zařízení je vzdáleno 25 kilometrů severozápadně od města Avignon.

 

Klíčová slova: Francie

 

Publikováno: 12.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Výbuch v jaderném zařízení ve Francii: 1 mrtví a 4 zranění

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist