Východ USA zasáhlo zemětřesení, Bílý dům byl evakuován

Východní pobřeží Spojených států dnes zasáhlo zemětřesení o síle 5,9 Richtera. Evakuován musel být Bílý dům, Kapitol i sídlo ministerstva obrany (Pentagon). Epicentrum silného zemětřesení se nacházelo ve státě Virginie a otřesy byly cítit v Torontu a také na Times Square v New Yorku.

 

Epicentrum bylo nedaleko města Mineral v hloubce necelého kilometru pod zemí. Geologové ale neočekávají, že by toto zemětřesení mohlo vyvolat vlnu tsunami.

 

Kvůli zemětřesení byla uzavřena letiště JFK v New Yorku a také v Newarku. Provoz se na nich obnovil až poté, co odborníci zkontrolovali, jestli nedošlo k poškození na přistávacích dráhách a kontrolních věžích.

 

Podle posledních informací hasičů a záchranářů nezpůsobilo dnešní zemětřesení žádná vetší zranění, ani vážnější škody na budovách. Ve Washingtonu byla poškozena Národní katedrála, ze které se při otřesech odlomily tři menší věže a praskliny byly objeveny také na Washingtonově monumentu.

 

Klíčová slova: USA, Washington, New York

 

Publikováno: 24.08.2011
Aktualizováno: 24.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Východ USA zasáhlo zemětřesení, Bílý dům byl evakuován

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist