Vyhlídkové plavby Pražskými Benátkami

Celodřevěná loď typu Vodouch, foto: prazskebenatky.cz

Celodřevěná loď typu Vodouch, foto: prazskebenatky.cz

Téměř hodinová okružní plavba, občerstvení v ceně, únik z předvánočního shonu a k tomu návštěva muzea. To jsou hlavní lákadla projížďky na Vltavě o adventu.

Zimní plavby po Vltavě probíhají každý den mezi 10:30 a 17. hodinou. Pětačtyřiceti minutový okruh na lodi typu Vodouch, postavené v duchu tradice konce 19. století, je spojen i s drobným občerstvením a samozřejmě historickým výkladem zejména o památkách spojených s vodou. Lodě vyplouvají z podzemního tunelu staletí, místa, které často neznají ani rodilí Pražané.

„Historických zajímavostí, o kterých se ví jen málo, je ve výkladu celá řada. Vstupenka na loď navíc platí i do Muzea Karlova mostu, kde čeká další program pro dospělé i pro děti,“ uvedl ředitel společnosti Pražské Benátky a šéf Karlova mostu Zdeněk Bergman.

Aktuálně je v muzeu připravena výstava betlémů a předmětů s vánoční tématikou. Zvýhodněné rodinné vstupné na vyjížďku lodí a návštěvu Muzea Karlova mostu lze uplatnit při zakoupení lodního lístku na pokladně Muzea Karlova mostu. Při běžné ceně zaplatí čtyřčlenná rodina 870 Kč, zvýhodněné vstupné stojí pětičlennou rodinu 680 korun.

Zdroj: praha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 15.12.2014
Aktualizováno: 15.12.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vyhlídkové plavby Pražskými Benátkami

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist