Výletní loď zapomněla potápěče na opuštěném ostrůvku

Pohádkový šnorchlovací výlet na korálový ostrůvek Michaelmas Cay na Velkém beriérovém útesu v Austrálii se pro amerického turistu Iana Colea stal noční můrou. Když se totiž minulý týden v sobotu odpoledne vynořil z vody poblíž ostrůvku, tak ke svému zděšení zjistil, že výletní loď, která ho s ostatními výletníky měla odvézt zpět na pobřeží, byla pryč.

 

“Okamžitě se mi zvedl adrenalin a na moment mě úplně ochromil strach, což samozřejmě byla vzhledem k situaci ta nejhorší možná reakce,“ popsal situaci 28letý Cole.

 

“V té chvíli jsem ale zahlédl v dálce jinou výletní loď, což mě trochu uklidnilo, a začal jsem okamžitě plavat směrem k ní. Měl jsem obrovské štěstí, kdyby tam ta loď nebyla, asi bych se utopil. Byl jsem unavený a událost mě naprosto vyvedla z míry,“ vyprávěl děsivý zážitek Cole.

 

Vyčerpaný Cole se dostal k záchranné lodi asi po 20 minutách. Její kapitán pak okamžitě zavolal na výletní loď Passions of Paradise, aby se pro svého výletníka vrátila.

 

Šéf Asociace provozovatelů mořské turistiky v této oblasti Col McKenzie uvedl, že jeden ze zaměstnanců plavidla Passions od Paradise závažně porušil pravidla, když si před zpáteční plavbou nespočítal turisty. Tento zaměstnanec byl okamžitě propuštěn a případ bude ještě prošetřovat bezpečnostní úřad státu Queensland.

 

Poškozený Ian Cole dostal zpět peníze za výlet a k tomu ještě poukázku na 200 dolarů (3400 Kč) v místní restauraci. Mladý Američan ale ještě požaduje, aby byla přijata taková opatření, aby se podobný incident již neopakoval.

 

Do stejné situace se v roce 1998 dostali manželé Tom a Eileen Lonegarovi, ale bohužel takové štěstí jako Cole neměli. Také na ně nepočkala výletní loď po potápění v oblasti Velkého bariérového útesu, ale úřady začaly mladý pár hledat až po dvou dnech. Mladý pár nebyl nalezen ani po rozsáhlém pátrání a vyšetřování bylo uzavřeno s tím, že se utopili, nebo je sežrali žraloci.

 

Klíčová slova: Austrálie

 

Publikováno: 30.06.2011
Aktualizováno: 30.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Výletní loď zapomněla potápěče na opuštěném ostrůvku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist