Výstava Gateway to Space - Brána do Vesmíru

Výstava Brána do Vesmíru, foto: branadovesmiru.cz

Výstava Brána do Vesmíru, foto: branadovesmiru.cz

Již od čtvrtka 12. března 2015 bude možné navštívit unikátní a jedinečnou výstavu o historii kosmonautiky na Výstavišti Praha Holešovice, kde bude k vidění až do června letošního roku. Celá výstava je pod záštitou NASA Visitor Center a U.S. Space & Rocket Center.

Na výstave jsou exponáty zapůjčené z US Space and Rocket Center (USSRC) americké NASA z lunárních výprav v programu Apollo, mezi nimiž nechybí ani kámen z Měsíce, bezesporu nejcennější exponát celé expozice. Speciálně uzpůsobená vitrína chránící vzorek měsíční horniny umožní něco skutečně nebývalého - návštěvník se totiž může prstem dotknout Měsíce!

Exponáty ze sbírek americké NASA přibližují na výstavě významné kroky člověka za práh atmosféry na oběžnou dráhu kolem Země i na Měsíc. Jde o ucelený a objektivní soubor, zahrnující také exponáty ze sovětské éry. Připomínkou počátků je první umělá družice Sputnik 1, kosmická loď Vostok, nosná raketa i skafandr prvního kosmonauta Jurije Gagarina, ale také první americká kosmická kabina Mercury, první americký kosmický skafandr – a současné skafandry ze šatníků kosmonautů. V jednom z nich se návštěvník dokonce může vyfotografovat.

Prohlídka výstavy trvá minimálně jednu hodinu a proto jsou vstupenky prodávány na konkrétní čas - časový slot. Cena vstupenek pro dsopělého je 300 korun (Po-Pá) a 350 korun (So a Ne), pro děti 6-15 let je to 200 korun (Po-Pá) a 250 korun (So a Ne). Děti do 10 let mohou výstavu navštívit pouze v doprovodu zodpovědné osoby starší 18 let.

zdroj: branadovesmiru.cz

Klíčová slova: Praha 

  

Publikováno: 09.03.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Výstava Gateway to Space - Brána do Vesmíru

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist