Výstava Wild for Life na pražském letišti

Výstava Wild for Life na letišti Václava Havla

Výstava Wild for Life na letišti Václava Havla

Na Letišti Václava Havla Praha byla slavnostně zahájena výstava Wild for Life, kterou organizuje Ministerstvo životního prostředí. Výstava, která potrvá do 12.12. 2017 a bude umístěna  mezi Terminálem 1 a 2,  je součástí mezinárodní kampaně proti ilegálnímu obchodu s ohroženými druhy.

Česká republika je tranzitní zemí, přes kterou z Jihoafrické republiky putují např. tygří kosti, osorožčí rohy a luskouní šupiny směrem na asijské trhy. Díky dobré spolupráci letištní Celní správy a České inspekce životního prostředí se boj proti černému obchodu u nás lepší a Česká republika je hodnocena jako jedna z nejúspěšnějších zemí bojujících proti nelegálnímu obchodu s rohovinou. Na podporu ohrožených zvířat byla spuštěna celosvětová kampaň OSN, resp. organizace pro životní prostředí UNEP, WILD FOR LIFE.

Kampaň využívá sociální média cílená na širokou veřejnost k podnícení osobní angažovanosti v postavení se nelegálnímu obchodu s ohroženými a chráněnými druhy.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 15.06.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Výstava Wild for Life na pražském letišti

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist