Wizz Air od dneška vybírá poplatek za velké kabinové zavazadlo

Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air začal od dnešního dne uplatňovat nové podmínky týkající se přepravy zavazadel, které si cestující berou na palubu letadla. Podle těchto nových podmínek si cestující může vzít zdarma na palubu letadla kabinové zavazadlo, které nepřekročí nově předepsané rozměry 42x32x25 centimetrů a navíc se musí vejít pod sedadlo. Takové zavazadlo aerolinky označují ve svých přepravních podmínkách jako ''malé kabinové zavazadlo''. Doposud mohli lidé bezplatně cestovat s kabinovým zavazadlem s rozměry 55x40x20 centimetrů.

 

Pokud zavazadlo překročí rozměr 42x32x25 centimetrů, ale nepřesáhne rozměr 56x45x25 centimetrů bude ho dopravce brát jako ''velké kabinové zavazadlo''. Takovéto zavazadlo je nově zpoplatněno částkou 270 korun a také se musí vejít do schránky nad sedadly.

 

Všechny výše popsané změny se týkají všech letů společnosti Wizz Air s výjimkou letů směřujících z a do Ukrajiny.

 

Šéf maďarských aerolinek Józef Váradi dnes v rozhovoru pro novináře uvedl, že nemá obavy z odlivu zákazníků, naopak očekává, že ostatní letecké společnosti budou nové opatření Wizz Airu následovat.

 

Klíčová slova: Maďarsko, Wizz Air

 

Publikováno: 24.10.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Wizz Air od dneška vybírá poplatek za velké kabinové zavazadlo

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist