Wizz Air zdražil poplatky za platbu kartou na 216 korun

Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air již podruhé během letošního roku zdražil poplatek za platby některými kreditními kartami na 216 korun za jeden úsek cesty. V praxi to znamená, že například čtyřčlenná rodina při rezervaci čtyř zpátečních letenek zaplatí pouze na poplatcích za platbu kartou 1728 korun a to už má se slovem “nízkonákladová“ pramálo společného.

 

Naposledy aerolinky zdražily poplatek za platbu kartou v červnu ze 135 na 162 a nyní až na 216 korun. Nejlevnější způsob, jak zaplatit letenky u Wizz Airu je v současné době bankovní převod, poplatek za tuto transakci se dokonce snížil ze 135 na 108 korun.

 

„Rozdělili jsme poplatky tak, aby odrážely skutečné náklady, které s každou možností placení máme. Firma se snaží zákazníky přesvědčit především k platbě kreditní kartou Wizz Airu nebo ke vstupu do svého vlastního věrnostního programu,“ vysvětluje zdražení manažer korporátní komunikace Wizz Airu Balasz Varro.

 

Wizz Air tak má nyní nejvyšší poplatky za platbu kartou ze všech nízkonákladových aerolinií, které momentálně působí na českém trhu. Poplatky jsou dokonce vyšší, než u konkurenčního Ryanairu, který je proslulý svými vysokými skrytými poplatky. U Ryanairu je poplatek za každý úsek cesty 150 korun.

 

Klíčová slova: Wizz Air, Ryanair

 

Publikováno: 22.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Wizz Air zdražil poplatky za platbu kartou na 216 korun

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist