Z reaktoru ve Fukušimě se opět kouřilo, proběhla evakuace

Třetí reaktor v japonské jaderné elektrárně Fukušima opět zlobí. Chvíli před čtvrtou hodinou odpoledne tamního času začal z nejnebezpečnějšího reaktoru číslo tři stoupat hustý šedý kouř. Všichni zaměstnanci z tohoto reaktoru byli evakuováni.

 

Elektrárna Fukušima není stále pod kontrolou, desítky zaměstnanců se zde snaží především ochlazovat poškozené reaktory.

 

Přes všechny špatné zprávy přišla dnes z Japonska také jedna dobrá zpráva. Společnosti Tepco se dnes podařilo přivést elektrický proud k vodním pumpám u všech šesti reaktorů. Momentálně technici zjišťují, nakolik jsou vodní pumpy poškozené zemětřesením a tsunami.

 

Japonská vláda zakázala o uplynulém víkendu prodej špenátu a syrového mléka pocházejícího z prefektury Fukušima, jelikož v nich byly zjištěny vyšší hodnoty radiace.

 

Prvky radiace jsou již hlášeny také v řepce a okrasných květinách. V pitné vodě v Tokiu byly už minulý týden objeveny částečky radiace a varování se týká i dešťové vody, která je taktéž kontaminovaná.

 

Podle posledních statistik si ničivé zemětřesení a následné tsunami z 11. března vyžádalo 8 649 identifikovaných obětí.

 

Klíčová slova: Japonsko

 

Publikováno: 21.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Z reaktoru ve Fukušimě se opět kouřilo, proběhla evakuace

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist