Ze sídla Usámy bin Ládina se stává turistická atrakce

Rezidence teroristy Usámy bin Ládina v pákistánském městě Abbottábádu se stává turistickou atrakcí. Nejhledanější terorista světa a vůdce Al Kajdy byl v tomto sídle zastřelen minulý týden v pondělí a od té doby jsou vysoké zdi kolem vily každý den v obležení desítek zvědavců.

 

Opevněné sídlo zůstává nadále pro veřejnost uzavřeno, jelikož pákistánská armáda, která nebyla o akci Američanů předem informována, vilu stále prohledává. Lidé se tedy shromažďují v blízkém okolí a přes vysoké zdi pozorují dění v bin Ládinově pevnosti.

 

Alí Abás z Abbottábádu se momentálně snaží přesvědčit pákistánské úřady, aby se z bin Ládinovy rezidence stala oficiální turistická atrakce. Podle jeho slov by pak město přilákalo tisíce turistů z USA a Evropy.

 

“Lidé ze Západu jsou blázni. I když se to místním lidem nemusí líbit, cizinci sem budou určitě jezdit, i když toto místo nebude prohlášeno za památku. Pro město to bude přínosné. Lidé by měli navštívit místo, kde žil největší terorista na světě,“ uvedl pro Daily Mails Abás.

 

Klíčová slova: Pákistán

 

Publikováno: 10.05.2011
Aktualizováno: 10.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ze sídla Usámy bin Ládina se stává turistická atrakce

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist