Zimní dovolené na horách jsou letos v kurzu

Lyžařské středisko Livigno

Lyžařské středisko Livigno

Po loňské sezóně, kdy nasněžilo víceméně až v polovině ledna, je po lyžování hlad a Češi s nákupem zimní dovolené začali letos dříve.

Letošní prodeje lyžařských zájezdů se v současné době vyvíjejí velmi dobře, cestovní kanceláře očekávají rostoucí zájem českých lyžařů + 3 %. Letos v zimě budou dovolené na horách v kurzu.  Lyžařské pobyty, ať v ČR či v zahraničí, na nejfrekventovanější termíny - zejména na Silvestra a jarní školní prázdniny, se postupně vyprodávají. Především skupiny, početnější rodiny či rodiny cestující pospolu si musí termíny blokovat s předstihem.

Vše záleží ovšem na počasí a sněhových podmínkách, prodeje tak budou pokračovat i po Vánocích, avšak výběr bude značně omezený. Zejména ti, kteří chtějí vyrazit na zkrácený pobyt, by se neměli rozhodovat dlouho. Ubytovatelé totiž jednoznačně upřednostňují týdenní hosty. Nyní jsou v nabídce i předvánoční zkrácené pobyty – v Rakousku na ledovcích či v italských střediscích, které poskytují výhodné balíčky – např. ubytování a skipas na 4 dny v ceně tří dnů. V Itálii je před Vánoci nejoblíbenější Livigno, které je bezcelní zónou a ideálním místem pro vánoční nákupy.

Lyžařské středisko Nassfeld, moderní lanovka

Lyžařské středisko Nassfeld, moderní lanovka

V loňské sezóně cestovní kanceláře zaznamenaly v prodeji lyžařských zájezdů nárůst zájmu o pobyty v Itálii (cca + 3 %). Letos lze očekávat nárůst v podobné výši. U cestovních kanceláří vybírají čeští lyžaři pobyty na 5 - 8 dní do Itálie, včetně ubytování se snídaní či s polopenzí, s dopravou, skipasem a ideálně s wellness. Naopak do Rakouska cestují na prodloužený víkend (2 - 4 noci) a s vlastní dopravou. U cestovních kanceláří a agentur tak objednávají pouze ubytování.

Rakousko představuje zimní destinaci spíše "na poslední chvíli", preferované individuálními lyžaři. Proto v prodejích u cestovních kanceláří jednoznačně vedou italská střediska. Nejvyhledávanější jsou střediska Passo Tonale, Val di Fiemme, Monte Bondone a Livigno. V Rakousku navštěvují čeští lyžaři nejvíce Nassfeld a Zillertal - Hintertux, Kaprun a Brixental. Z dalších zemí jsou v zimě navštěvovány Francie, Švýcarsko a Slovensko.

zdroj: accka.cz

Klíčová slova: Česká republika, Itálie, Livigno, Val di Fiemme, Rakousko, Nassfeld, Hintertux, Kaprun 

 

Publikováno: 01.12.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zimní dovolené na horách jsou letos v kurzu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist