Zimní letový řád nabídne z Prahy sedm nových destinací

Letiště Václava Havla, startující letadlo

Letiště Václava Havla, startující letadlo

V neděli 26. října byl na Letišti Václava Havla Praha zahájen provoz podle zimního letového řádu. Od konce října do 28. března 2015 zde plánuje operovat 54 leteckých společností, z nich pak 50 na linkách pro cestující a 4 cargo dopravci. Zimní letový řád obsahuje pravidelná spojení do 85 míst ve 36 státech. V porovnání se skutečným stavem stejného období 2013/2014 tak počet destinací spojených s Letištěm Václava Havla Praha zůstal beze změn.

Zimní letový řád 2014/2015 přinese sedm nových destinací, kam se bude z Prahy létat. Jedná se o Bergen (Norwegian Air Shuttle), Brusel na letiště Charleroi (Ryanair), Göteborg (České aerolinie), Istanbul – letiště Sabiha Gökçen (Pegasus Airlines), Las Palmas (SmartWings), Lublaň (Adria Airways) a spojení do Paříže posílí přímá linka na letiště Orly (Transavia France).

Největší počet destinací s přímým spojením z Prahy je pro nadcházející sezónu plánován do Ruska, kam směřuje 12 tratí s pravidelným provozem. Následuje Velká Británie s jedenácti, Francie a Itálie se šesti a Španělsko s pěti destinacemi. Top destinací v počtu pravidelných leteckých spojení zůstává moskevské Šeremetěvo (51 odletů týdně). Na druhé místo se posunula Paříž/Charles de Gaulle (50 odletů týdně), následuje Amsterdam (45 odletů týdně), Varšava (41 odletů týdně) a Frankfurt (40 odletů týdně).

Zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha, Brusel, Göteborg, Istanbul, Las Palmas de Gran Canaria, Lublaň, Paříž

 

Publikováno: 29.10.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zimní letový řád nabídne z Prahy sedm nových destinací

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist