Zítra začíná karneval v Rio de Janeiru, čeká se 750 tisíc lidí

Již zítra otevře své brány nejslavnější karneval světa v brazilském Rio de Janeiru. Letos by se této oslnivé show mělo podle odhadů zúčastnit více jak 750 tisíc turistů.

 

Jelikož se předpokládá, že krásné spoře oděné tanečnice a svůdné rytmy samby nenechají mnohé návštěvníky chladnými, brazilské ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo, že letos v ulicích Ria rozdá 89 milionů prezervativů, což je o 26 milionů více než v loňském roce. Hlavním důvodem je velmi vysoký počet Brazilců nakažených virem HIV, kterých je v Brazílii okolo 630 tisíc.

 

Karneval začne v sobotu a jeho vrcholem bude neděle a pondělí, kdy se na proslulém sambodromu utká o vítězství 12 nejlepších škol samby. Každá škola má kolem čtyř až pěti tisíc členů, takže sambodromem projde před porotou a 140 tisíci diváky více jak 50 tisíc tanečníků a tanečnic, kteří budou mít 82 minut na to, předvést svou celoroční práci a přípravu.

 

Klíčová slova: Brazílie, Rio de Janeiro

 

Publikováno: 04.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Zítra začíná karneval v Rio de Janeiru, čeká se 750 tisíc lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist