Je česká karanténa přísná?

Česká vláda v neděli večer oznámila celostátní karanténu. Zařadila se tak mezi malou skupinu evropských států, které po tomto dosud nejtvrdším opatření proti šíření koronaviru sáhly. Jak je na tom zbytek Evropy?

Od pátku, kdy jsme vydali první srovnání bezpečnostních opatření napříč Evropou, se řada států rozhodla změnit svou strategii a pravidla zpřísnit. Většina evropských zemí už zrušila výuku ve školách a zakázala hromadné akce. A přibývá zemí, kde se zásadně omezuje i sektor služeb. Do srovnání počítáme i ty země, které takové kroky teprve oznámily a v platnost je uvedou až v příštím týdnu.

Přibývá států, které omezí i restaurace a bary Států, které vyhlásily komplexní karanténu přes víkend, výrazně přibylo. Vláda nařídila občanům nevycházet z domů kromě nejnutnějších potřeb už ve Španělsku a Lotyšsku, již delší dobu opatření platí v Itálii. Jen o málo uvolněnější jsou opatření v Rakousku, kde je například povoleno vyjít si i na procházku, ale pouze po jednotlivcích nebo skupinách lidí, kteří spolu sdílí domácnost. Podobně je na tom i Francie, kde se ale navzdory vládnímu doporučení nevycházet v neděli nezrušily komunální volby.

Ve všech zmiňovaných zemích je součástí strategie i omezení sektoru služeb – zavřené budou všechny obchody kromě potravin, lékáren a drogerií, restaurací a barů. Zrušené jsou i všechny kulturní, sportovní a další akce. Přibylo i zemí, které sice nevyhlásily celostátní karanténu, ale omezily kromě hromadných akcí i provoz obchodů a restaurací. Ve Velké Británii, Německu a některých balkánských státech zůstávají opatření nadále uvolněná.

Pokračování článku na https://www.seznamzpravy.cz/clanek/je-ceska-karantena-prisna-srovnali-jsme-bezpecnostni-opatreni-evropy-93239

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 17.03.2020
Autor: Redakce TripZone.cz

Diskuze: Je česká karanténa přísná?

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist