Kolumbisjká policie objevila v poušti 2,2 tuny kokainu

Policie v Kolumbii objevila necelé 2,2 tuny kokainu, který byl zakopán v několikametrové hloubce v poušti na severu Kolumbie v departmentu La Guajira poblíž hranic s Venezuelou. Podle cen za které se kokain prodává na ulici má toto nalezené množství hodnotu okolo 65 milionů dolarů (přes 1,1 miliardy korun).

 

Policie nezveřejnila žádné podrobné informace, jak na ukrytou drogu přišla, ale uvedla, že drogy patřily nejmocnějšímu kolumbijskému drogovému gangu Los Rastrojos. Kokain byl pod zemí ukryt v 87 nepromokavých pytlích a byl připraven na expedici do Hondurasu.

 

Kolumbie patří mezi hlavní dodavatele kokainu na světové trhy. Üdaje OSN uvádějí, že Kolumbie v loňském roce vyprodukovala asi 350 tun této luxusní drogy. Na druhém místě je Peru, které loni vyprodukovalo asi 320 tun kokainu, ale co se týče dodávek, tak Kolumbii fakticky předstihlo.

 

Klíčová slova: Kolumbie, Honduras, Peru

 

Publikováno: 03.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kolumbisjká policie objevila v poušti 2,2 tuny kokainu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist