Na Novém Zélandu řádilo tornádo, zabilo dva lidi

Ve městě Auckland na Novém Zélandu řádilo dnes tornádo, které zde zabilo dva lidi. Tornádo ve městě strhávalo střechy z domů, převracelo auta a vyvracelo stromy. Podle posledních informací bylo zraněno nejméně 14 lidí.

 

Přírodní živel poprvé udeřil na severním předměstí Albany během odpoledne tamního času a poté postupoval na jih. Tornádo, které místy dosahovalo rychlosti 200 kilometrů za hodinu, napáchalo škody na 5 kilometrů dlouhém pásu.

 

“Je tu asi šest nebo sedm dost poškozených vozidel a viděl jsem auta, jak letí asi 30 metrů vzduchem,“ uvedl Harnish Blair, který bydlí v nejvíce postižené oblasti.

 

Území Nového Zélandu postihne každoročně kolem 20 tornád. Většinou se ale jedná spíše o malé větrné smrště, které si jen zřídka vyžádají oběti na životech.

 

Vůbec nejhorší tornádo postihlo roku 1948 město Hamilton, tehdy přišli o život tři lidé, osmdesát lidí bylo zraněno a 200 domů bylo úplně srovnáno se zemí.

 

Klíčová slova: Nový Zéland, Auckland

 

Publikováno: 03.05.2011
Aktualizováno: 03.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na Novém Zélandu řádilo tornádo, zabilo dva lidi

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist