Naše zdravotnictví nesmí zkolabovat, tvrdí Babiš.

Už druhý týden čelí Česko pandemii koronaviru COVID-19. Pro boj s virem je potřeba zajistit ochranné pomůcky pro zdravotníky v nemocnicích, ale i praktické lékaře. Kromě toho je potřeba ochránit ty, které nemoc podle statistik ohrožuje nejvíce, tedy staré a nemocné. Jak se ale ukazuje, vláda zatím nikomu z těchto dvou oblastí žádnou pomoc neposkytla.

Článek Posledních čtrnáct dní premiér Andrej Babiš tvrdí, že důvody, proč to Itálie „nezvládá“, jsou mírná opatření a pak zahlcení zdravotnického systému. To se přesně Česku podle premiéra nesmí stát, vše ale zatím nasvědčuje, že vláda nedělá kroky, aby tomu předešla.

Kolaps českého zdravotního systému je totiž podle předsedy Sdružení praktických lékařů velmi reálný. „Praktičtí lékaři jsou důležití v tom, že dělají třídiče pacientů. Rozdělují ty, kteří mají zůstat doma a závažné případy posílají do nemocnice, pokud ale nebudeme moci ordinovat, všichni půjdou rovnou do nemocnic a systém se zahltí,“ vysvětluje předseda praktických lékařů Petr Šonka.

„Nemáme nic”

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nase-zdravotnictvi-nesmi-zkolabovat-tvrdi-babis-ochranne-pomucky-ale-stale-chybi-94037?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=clanky-home
 

Publikováno: 18.03.2020
Autor: Redakce TripZone.cz

Diskuze: Naše zdravotnictví nesmí zkolabovat, tvrdí Babiš.

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist