Od pátku se zmírňují opatření pro některé maloobchody a služby

Praha - Tančící dům

Praha - Tančící dům

Od páteční 6 hodiny ráno se zmírní současný zákaz maloobchodního prodeje. Ministerstvo zdravotnictví změnilo původní nařízení vlády z pondělka a díky tomu budou moci od zítřka obnovit provoz některé služby. Zítra tedy mohou otevřít zámečnictví, zařízení pro domácnost, myčky automobilů a provozovny poskytující opravu, údržbu a instalaci strojů. Dále ministerstvo nařídilo všem provozovatelům potravin, aby zákazníkům u vchodu do prodejen poskytovali zdarma zákazníkům jednorázové rukavice nebo jakýkoliv jiný ochranný prostředek na ruce.

Od čtvrtka platí nová pravidla pro takzvané pendlery dojíždějící za prací do Rakouska a Německa. Za hranice nově nemohopu vyjet na méně než 21 dní. Pokud nechtějí s prací v Německu a Rakousku skončit, musí si tam najít ubytování. Po návratu do vlasti je ale i tak čeká dvoutýdenní karanténa. Netýká se to lidí, kteří pracují ve zdravotnictví, sociálních službách nebo v záchranných složkách.

Pro pendlery jezdící pracovat na Slovensko a do Polska se pravidla nemění. Nadále se na ně vztahuje požadavek, že dojíždět musí minimálně třikrát týdně v jednom směru a místo výkonu práce musí být do 100 kilometrů od hranice. Rovněž platí, že pendler u sebe musí mít potvrzení od zaměstnavatele a knížku přeshraničního pracovníka.

Klíčová slova: Česká republika, Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko

 

Publikováno: 26.03.2020
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Od pátku se zmírňují opatření pro některé maloobchody a služby

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist