Povodně a sesuvy půdy v Jižní Koreji stály život 53 lidí

Jižní Koreu postihly v minulých dnech velké záplavy a mohutné sesuvy půdy, které stály život nejméně 53 lidí. V metropoli Soulu je do pátrací akce po možných přeživších nasazeno přes tisíc záchranářů. Jejich práci ale ztěžují desítky nášlapných min, které do ulic přineslo naplavené bahno ze základny protiletecké obrany na hoře v jižním Soulu.

 

Za katastrofálními povodněmi a sesuvy půdy stojí vytrvalé přívalové deště, které v posledních týdnech sužují severní a střední část Jižní Koreji. Deště připravily o střechu nad hlavou asi pět tisíc lidí a více jak 125 tisíc domácností se ocitlo bez dodávek elektřiny. V Soulu byly zaplaveny také některé stanice metra.

 

Ve městě Incheon, které leží asi 100 kilometrů od Soulu podmáčela voda hotelový komplex v horách a ten se během úterní noci zhroutil. V jeho troskách zemřelo 10 ubytovaných lidí a dalších 26 lidí bylo zraněno.

 

Jihokorejští meteorologové navíc předpovídají, že extrémní přívalové deště budou střední část Jižní Koreji trápit až do zítřejšího večera, kdy ba mohlo spadnout až 60 milimetrů srážek za hodinu.

 

Klíčová slova: Jižní Korea, Soul

 

Publikováno: 28.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Povodně a sesuvy půdy v Jižní Koreji stály život 53 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist