Ukrajinské úřady zakázaly turistické výlety do Pripjati

Ukrajinské úřady zakázaly vypravování organizovaných turistických zájezdů do města Pripjať u černobylské jaderné elektrárny. Důvodem zákazu bylo, že zisk z těchto velmi žádaných zájezdů mizel neznámo kde a nešel tak na rozvoj oblasti v okolí černobylské elektrárny.

 

Místo největší jaderné katastrofy v historii přitahovalo stále více turistů i navzdory tomu, že zde stále přetrvává nebezpečné množství radiace. Ročně se na město duchů – Pripjať a osudný čtvrtý reaktor elektrárny přijelo podívat téměř deset tisíc turistů.

 

Každý turista zaplatil za výlet do zakázané zóny asi 100 dolarů ( 1800 korun), čímž organizátoři těchto výletů vydělali necelý milion dolarů (18 milionů korun) a to je právě kámen úrazu.

 

Ukrajinská vrchní prokuratura nedávno prohlásila, že ministerstvo pro mimořádné situace, které na černobylskou oblast i turistické výlety dohlíží porušuje turismem zákon a profituje na něm.

 

„Vyzýváme ministerstvo, aby vládu informovalo o každém dolaru, který vydělalo těmito výlety. Víme, že přinesly mnoho peněz, ale nevíme, ve kterých kapsách nakonec skončily,“ prohlásil mluvčí vrchního prokurátora Alexander Amplejev.

 

Klíčová slova: Ukrajina

 

Publikováno: 21.09.2011
Aktualizováno: 21.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ukrajinské úřady zakázaly turistické výlety do Pripjati

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist