V obchodu IKEA v Belgii explodovala nastražená bomba

V obchodech s nábytkem řetězce IKEA ve Francii, Nizozemí a Belgii byl vyhlášen poplach kvůli hrozbě bombového atentátu. V belgickém městě Gent dokonce vybuchly dva balíčky, které byly nastražené pod paletami se zbožím.

 

Nálože se objevily v obchodech ve městech Gent, Eindhoven a francouzském Lomme. Belgické úřady uvádějí, že nálože ve všech městech byly podobné.

 

Obchodním domem IKEA ve městě Gent otřásly včera kolem 18. hodiny téměř ve stejnou chvíli dvě malé exploze. Nálože byly umístěny pod paletami se zbožím a při jejich výbuchu byl lehce zraněn jeden zaměstnanec a člen ochranky. Obchod byl následně okamžitě evakuován. Motiv útoku, ani kdo výbušniny nastražil se zatím nepodařilo zjistit.

 

Obchod IKEA v Eindhovenu byl také včera večer evakuován z důvodu výbuchu v jednom z odpadkových košů. Krátce před půlnocí pak pyrotechnici zlikvidovali v obchodu další podezřelý balíček.

 

Podle žalobce z Gentu byly výbušniny nalezeny i v pobočce IKEA ve francouzském městečku Lomme. V tomto případě ale belgická média žádné podrobnosti neuvádějí. Policii v současné době prověřuje, jestli mezi sebou jednotlivé incidenty mají nějakou souvislost.

 

Klíčová slova: Francie, Nizozemsko, Belgie, Gent, Eindhoven

 

Publikováno: 31.05.2011
Aktualizováno: 31.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V obchodu IKEA v Belgii explodovala nastražená bomba

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist